Przejdź do treści

Wywiad w Radio Fama o Fundacja Inicjatywy Lokalne

Kilka dni temu za zaproszenie Radio Fama Wołomin mieliśmy możliwość opowiedzieć o naszych działaniach, posłuchajcie wywiadu!

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej 6 min rozmowy na temat naszej Fundacji Inicjatywy Lokalne radiofama.com.pl/publicystyka/gosc-radia-fama-patrycja-bonczewska-fundacji-inicjatywy-lokalne

Kim jest Fundacja Inicjatywy Lokalne?

Fundacja Inicjatywy Lokalne to organizacja z Radzymina, która działa już od ponad 5 lat, wcześniej jako grupa nieformalna oraz stowarzyszenie zwykłe. Znana w okolicy ze spotkań pt. “Ambitne Śniadania” organizowane dla przedsiębiorców od 2018 roku, w celu poznania się, networkingu, integracji, szkoleń czy wymiany wspólnych potrzeb, problemów, pomysłów.

Czym obecnie zajmuje się Fundacja Inicjatywy Lokalne?

Jako Fundacja mamy sprecyzowanych wiele celów, naszą główną misją jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości oraz kreatywności. Dlatego po pierwsze wracamy do organizacji Ambitnych Śniadań, po drugie świadczymy usługi doradcze w zakresie reklamy m.in w Social Mediach, wsparciu lokalnego biznesu poprzez wideo, szkolenia z Wizytówki Google czy innego rodzaju szkolenia marketingowe. Naszą ofertę można poznać na stronie https://lokalneinicjatywy.pl/ zachęcamy do telefonów, by dopytać o szczegóły wsparcia.

bilety Ambitne Śniadanie: klik

Kto może być zainteresowany ofertą Fundacji Inicjatywy Lokalne?

Każdy mieszkaniec gminy Radzymin oraz okolicznych wiosek i miast. Jesteśmy aktywnymi ludźmi z okolicy, którzy lubią poznawać innych, wspierać lokalny biznes, wymieniać się pomysłami. W naszych spotkaniach nie uczestniczą tylko przedsiębiorcy, ale również pracownicy firm czy osoby, które chcą powrócić na rynek pracy, czy założyć swoją firmę, a nawet osoby z NGO lub takie, które chcą przebywać w środowisku przedsiębiorców, czegoś się nauczyć czy zbadać rynek. Mamy wiele przykładów takich osób, które przyszły na te spotkania bo miały pomysł na rozwinięcie pasji, ale nie do końca czuły swój pomysł czy brakowało im odwagi na jego realizację. Na spotkaniach z nami czy do grupowych typu śniadania czy tych indywidualnych doradczych, dostały motywację, konkretny plan realizacji i…założyły firmę, nawiązały ciekawe współprace a nawet otrzymały zastrzyk gotówki, bo we wsparciu w pozyskaniu środków też pomagamy!

Fundacja Lokalne Inicjatywy współpracuje z współpracuje z Lokalnym Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Stowarzyszenie BORIS. W ramach tego wsparcia w 2021 r. nasza organizacja otrzymała dofinansowanie na reklamę głosową i emisję jej w Radio Fama. Działanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.