Przejdź do treści

Działania na rzecz integracji społecznej,
szkolenie z projektu grantowego
pt. "Rozwijam swoją lokalną przedsiębiorczość i zgłębiam wiedzę na temat:

Cel szkolenia

Podniesienie wiedzy mieszkańców obszaru LGD, z zakresu przedsiębiorczości i wiedzy na temat marketingu oraz reklamy poprzez organizację szkolenia. Stowarzyszenie w swoich celach regulaminowych stawia duży nacisk na integrację i wsparcie lokalnego społeczeństwa poprzez prowadzenie oraz organizację seminariów, konferencji, szkoleń, targów i wystaw oraz spotkań. Stowarzyszenie już od początku działalności aktywnie realizuje swoje cele m.in poprzez regularne comiesięczne spotkania dla środowiska mieszkańców i przedsiębiorców pt. Ambitne Śniadania. Aktywna postawa członków stowarzyszenia oraz odpowiednie zasoby, pomogły zorganizować to szkolenie.

W szkoleniu mogą wziąć udział mieszkańcy obszarów: Dąbrówka, Jabłonna, Nieporęt, Radzymin, Serock, Somianka, Wieliszew, pow.Legionowski, pow. Wyszkowski, pow. Wołomiński

Szczegóły szkolenia w filmie

Harmonogramy i terminy poszczególnych szkoleń:

Marketing

luty – marzec

szkolenie nr 1 data: 24 luty 2021r. Czym jest marketing i reklama? Jak wykorzystywać reklamę na rynku lokalnym?

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: 11 rodzajów reklamy na rynku lokalnym; budowanie marki i jej sposób na skuteczną reklamę bez budżetu; czym są lejki sprzedażowe i jak je tworzyć w firmie?; jak znaleźć swoją idealną grupę docelową?; 

szkolenie nr 2 data: 3 marca 2021r. Jak efektywnie korzystać z kanałów reklamy oraz tworzyć strategię?

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: audyt kanałów reklamy, na co zwracać uwagę, jakich błędów unikać na Facebooku oraz Instagramie; Rodzaje postów w Social Mediach oraz skuteczne techniki korzystania z 0 budżetem; czy strona www jest potrzebna każdej firmie? ; Jak sprawdzać efektywność reklamy i czytać statystyki?

szkolenie nr 3 data 10 marzec 2021r. Jakie narzędzia wykorzystywać do efektywnej reklamy”

opis tematyki poruszonej na szkoleniu:  najciekawsze narzędzia do tworzenia kreatywnej treści z 0 budżetem; czym jest Wizytówka Google i jak z niej korzystać?; youtube, pinterest – dla kogo?; Jak wykorzystać olx, oferteo czy wydarzenia do promocji swoich usług/produktów?

szkolenie nr 4 data: 12 marzec 2021r. Czy reklama płatna jest dobrym rozwiązaniem i jak reklamować organicznie?

opis tematyki poruszonej na szkoleniu:  jaki budżet przygotować do płatnych kampanii firmy?; dla kogo reklama płatna i na jakim etapie?; jak reklamować firmę bezpłatnie w Internecie?

 

Szkolenie poprowadzi: Patrycja Bończewska  kreatorka i wizjonerka z niewyczerpaną liczbą pomysłów! Od 10 lat pracuje w marketingu, realizuje kampanie reklamowe dla korporacji oraz małych lokalnych firm. Od ponad 5 lat łączy i zrzesza lokalnych mieszkańców na aktywnych wydarzeniach i spotkaniach biznesowych w Polsce oraz za granicą online!  Stworzyła cykl spotkań pt.” Ambitne Śniadania”. Ze względu na swoją wszechstronność pracuje w Ambitna Marka, założyła Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne i wspiera przedsiębiorczość w mieście.

Kreatywne narzędzia

luty – marzec

szkolenie nr 1 data: 26 luty 2021r. Techniki tworzenia kreatywnych komunikatów sprzedażowych oraz narzędzia.

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: jakich narzędzi używać do reklamy swojej firmy?; jak zabezpieczyć firmę i jej dane w swojej firmie?; copywritinig oraz storytelling czy jest i jak skutecznie go używać, by reklamować firmę?; newsletter – czym jest i na jakim etapie przyda się w firmie?; 

szkolenie nr 2 data: 5 marzec 2021r. Od czego zacząć tworzenie oraz jak korzystać ze sprzętu?

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: jaki sprzęt dla firmy wybrać: laptop, monitory, kamera, telefon itp?; jak nagrywać wideo na własny użytek – 3 najprostsze programy dla każdego? prawa autorskie w Internecie – co musisz o tym wiedzieć?; edycja zdjęć – bezpłatna aplikacja na telefon krok po kroku;

Szkolenie poprowadzi: Adrian Dubaniewicz od 8 lat związany z branżą filmową i copywritingiem.  Planuje, udoskonala i wprowadza nowoczesne rozwiązania w firmach. Bogate doświadczenie pracował m.in w biurze głównym TUI Poland nad kampaniami, copywritingiem oraz realizacją wideo.

Sprzedaż i komunikacja

marzec

szkolenie nr 1  data: 17 marzec 2021r  Cechy, elementy i metody sprzedaży

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: Podczas tego szkolenia dowiesz się jakie cechy powinien mieć dobry sprzedawca, co wpływa na sukces sprzedaży i czy istnieją skuteczne metody sprzedaży, żeby odnosić sukces w biznesie. 

Nie ważne co sprzedajesz, ważne jak to robisz i do kogo kierujesz swoją ofertę. Być może słyszałeś już, że każdy lubi kupować, ale nie każdy lubi jak mu się coś sprzedaje. Z czego to wynika? Dowiesz się na pierwszym dniu szkolenia dotyczącego sprzedaży

szkolenie nr 2  data: 23 marzec 2021r. Budowanie relacji w sprzedaży

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: Zaufanie to najważniejszy aspekt w każdym biznesie. Dotyczy również sprzedaży. Czy zastanawiałeś się, co możesz zrobić, żeby ludzie chcieli kupować właśnie od Ciebie? Co sprawia, że jedni chętnie korzystają z Twoich usług, a inni wybierają konkurencję? Zbyt często skupiamy się na swoich produktach lub usługach, a zbyt rzadko myślimy o budowaniu relacji z ludźmi, którzy mogą z nich korzystać. Biznes tworzą ludzie. To jak zostaną zaopiekowani ma kluczowy wpływ na decyzje zakupowe, które podejmują. Ale czy istnieje jeden model traktowania naszych klientów?  

W drugim dniu szkoleń z zakresu sprzedaży, skupimy się na ludziach. Będzie o sprzedawcach i klientach oraz innych osobach w firmie, którym wydaje się często, że nie mają wpływu na proces sprzedaży. 

 

szkolenie nr 3 data: 30 marzec 2021r. Budowanie wizerunku i język sprzedaży

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: Jak Cię widzą, tak Ci płacą! Być może słyszałeś kiedyś, podobne powiedzenie i nigdy nie pomyślałeś, że ma coś wspólnego ze sprzedażą. Zapewniam Cię jednak, że Twój wizerunek i Twoja postawa wpływają na decyzję zakupowe Twoich klientów. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej i tej kwestii. Trzeciego dnia szkoleń przyjrzymy się również niewerbalnym i werbalnym sposobom komunikacji podczas sprzedaży. 

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy jesteś dobrze rozumiany przez tych, do których mówisz lub wysyłasz im wiadomości tekstowe? Być może nie wszyscy wiedzą, co chcesz im przekazać? A może i są tacy, którzy błędnie interpretują Twoje słowa? Podzielę się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, w jaki sposób prezentować się, żeby być lepiej zrozumianym przez innych.    

 

Szkolenie poprowadzi: Kinga Klejment, Certyfikowany Trenere STRUCTOGRAM® Polska, autorka poradnika rozwojowego „Moje czy Twoje. Jak zdobyć świadomość swoich możliwości”, coach i mentorka Kobiet. W swojej pracy wykorzystuję innowacyjne narzędzie STRUCTOGRAM®, dzięki któremu Klientom łatwiej jest zrozumieć siebie i nauczyć się skutecznej komunikacji z innymi, prowadzić zespoły i być efektywniejszą w sprzedaży. Pracuje z osobami, które pragną zmiany lub chcą poznać bliżej siebie. 

Finanse

kwiecień

szkolenie nr 1 data: 14 kwietnia Najważniejsze pojęcia finansowe w firmie

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: jak założyć lub zmienić działalność; formy opodatkowania; jak płacić mniej za podatki; VAT – dla kogo tak a dla kogo nie; jak dzielić i opisywać koszta, by nie stracić?;  najważniejsze daty w 2021 dla przedsiębiorcy;

szkolenie nr 2 data: 20 kwietnia 2021r. Wszystko, co należy wiedzieć o zatrudnianiu

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: jak zatrudniać z głową; ile i gdzie pozyskać środki na pracownika?; co warto wiedzieć o zatrudnieniu pracownika?; jak zwolnić pracownika, by nie mieć problemów?; nowinki w skarbowym w 2021, o których musisz wiedzieć;

szkolenie nr 3 data: 26 kwietnia 2021r. Specjalistyczne koszty i zatrudnianie grup defaworyzowanych

opis tematyki poruszonej na szkoleniu: kim są grupy defaworyzowane?; jak zatrudniać pracownika nie mając na niego budżetu?; jak założyć działalność, by w przyszłości funkcjonować; jak prowadzić firmę z głową i wiedzieć tyle o księgowości, by nie zostać oszukanym czy stratnym?;

 

Szkolenie poprowadzi: Elżbieta Liszewska, księgowa z 15 letnim stażem, właścicielka księgowo-kadrowego Biuro Rachunkowe Helios sp. z o. w Radzyminie. Edukatorka, przyjazna księgowa. Pokazuje, że podatki nie muszą być nudne i niezrozumiałe. Tłumaczy jak mądrze prowadzić biznes pod kątem księgowym, by wiedzieć o tym tyle, ile powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca.

BONUS od Biura Helios, dla 20 uczestników szkoleń firma przygotowała segregatory firmowe z wydrukowanymi materiałami, które będą do odbioru miesiąc przed szkoleniem. Szczegóły wkrótce.

Listy szkoleń zostały już zamknięte, ale jeśli chcesz wziąć udział napisz do nas kontakt@lokalneinicjatywy.pl

Networking online, poznaj uczestników! (wkrótce)

COŚ DLA WAS!
Informacja dodatkowa dla Was, wspominałam podczas szkoleń, że przygotowuje podstronę o Waszych firmach, która będzie dostępna jako wizytówka i możliwość reklamy na naszych kanałach, właśnie ją przygotowujemy, potrzebuję od Was:
1/ Krótki opis Was/firmy
2/ Linki gdzie można Was znaleźć – Social Media czy strona www, może być kilka 
3/ Wasze zdjęcie + Waszego pubnktu jeśli macie oraz logo
Możecie wysłać mi to w plikach na kontakt@lokalneinicjatywy.pl 
 

Powstała strona o uczestnikach szkolenia, którzy dosłali nam materiały o sobie: lokalneinicjatywy.pl/lokalne-firmy

Przeczytaj relację ze spotkania podsumowującego nasz cykl szkoleń!