Przejdź do treści

Relacja z wydarzenia i warsztatów w Pałacu Jabłonna Festiwal „NAUKA Z PAŁACEM W TLE!

W dniach 25 i 26 września mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu pt. Festiwal „NAUKA Z PAŁACEM W TLE organizowanym przez Pałac Jabłonna w jego pięknym ogrodzie. Wydarzenie znane już w okolicy organizowane było po raz 19! My po raz pierwszy mogliśmy być jego częścią, ale mamy nadzieję, że nie ostatni!

Ideą Festiwalu jest promowanie osiągnięć nauki, o których w łatwy i przystępny sposób opowiadają twórcy, profesorowie, naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, Instytutów i Fundacji Naukowych a także licznie zaproszeni goście. Podczas 2 dni Festiwalu, odwiedzający mieli okazje wysłuchać interesujących wykładów i prelekcji, wziąć udział w konkursach, warsztatach i laboratoriach naukowych. Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny. Okazuje się, że co roku wydarzenie odwiedza blisko 3 000 osób, w tym rodziny z dziećmi i młodzież szkolna.
Program wydarzenia był bardzo owocny w aktywne formy wypoczynku połączone z kreatywnością czy wiedzą. Miło było nam poznać lokalnych twórców, firmy czy organizacje.
My jako Stowarzyszenie oraz Fundacja Inicjatywy Lokalne prowadziliśmy warsztaty z ekologii m.in pytając młodzież i dzieci o zasady codziennych ekologicznych nawyków, a także tworzyliśmy przez 2 dni festiwalu warsztaty zero waste. Pierwszego dnia w sobotę, tworzyliśmy pojemniki z puszek po konserwach, które uczestnicy, chętnie zabierali do swoich domów, na skarby! Drugiego dnia w niedzielę, przerabialiśmy w stylu DIY spodnie jeansowe, pokazując jak je szarpać, by wyglądały modnie, co zrobić z trudną plamką, lub jak odświeżyć ich wygląd poprzez farbowanie czy malowanie artystyczne. Fantazja uczestników nie znała granic!
Dziękujemy za cudownie spędzony czas i Wasze uśmiechy!
Pałac Jabłonna serdecznie gratulujemy organizacji oraz dziękujemy za zaproszenie!
Podsumowaniem i prezentem od nas jest wideo, wykonane z pomocą zaprzyjaźnionej agencji wideo reklamowej Ambitna Marka, która podsumowała wszystko w filmie!

 

Ze swojej strony zachęcamy do odwiedzenia Pałacu Jabłonna na żywo w innym terminie, oferują wiele atrakcji w formie warsztatów, wykładów czy koncertów! Odwiedź ich koniecznie, poczuj historię i zakosztuj Nauki z Pałacem w tle.