Przejdź do treści

Podsumowanie akcji “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę” za grudzień 2020, ile zebraliśmy?

W grudniu wystartowaliśmy z akcją “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę” w gminie Radzymin. Postawiliśmy 3 kontenery oraz uruchomiliśmy akcję online razem z Ubrania do Oddania. Akcja przerosła nasz najśmielsze oczekiwania! Dlaczego?

Po wielu miesiącach w końcu, zapoczątkowaliśmy akcję pt.”Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę”, której celem jest zebranie środków na Piknik Ekologiczny oraz Wymieniarnię rzeczy w naszym mieście. Podejmujemy również edukację w kwestii segregacji, porządkowania oraz utylizacji rzeczy niepotrzebnych. W akcji “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę!” możesz oddać niepotrzebne tekstylia, ale nadal dobre do użycia dla innych a w zamian otrzymasz roślinkę (spełniają kryterium oddania min. 40kg) oraz dołożysz się do zbiórki na Piknik Ekologiczny w mieście!

Jak wyglądał start akcji?

Od pierwszych chwil stres, ale po Waszym odbiorze i ponad 10 tyś statystyk postu akcji, miłych wiadomościach a przede wszystkim wsparciu akcji, wiedzieliśmy, że ma to sens! Grudzień był intensywny czasem dla każdego z nas, a ta akcja była dla nas totalnym zaskoczeniem! Staraliśmy się, aby wszystko poszło sprawnie, by wykorzystać czas porządków i zebrać od Was darowizny w formie tekstyliów na nasz Piknik Ekologiczny, więcej na stronie o akcji lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/

Postanowiliśmy dzielić się z Wami i robić podsumowanie akcji, aby być transparentnym i móc działać dalej. W akcji grudniowej zebraliśmy ponad ok. 640 zł ( jeszcze paczki od Was idą), to oznacza, że oddaliśmy wspólnie aż 600 kg ubrań!

Zgodnie z regulaminem dla każdego Darczyńcy, który dodał do naszej akcji min. 40 kg wręczaliśmy roślinki! Spotkaliśmy się z kilkoma z nich by wręczyć kwiaty osobiście i zrobić symboliczną fotkę z dyplomem!

Chcesz otrzymać roślinkę? Dołącz do akcji w styczniu: lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/

Dziękujemy Wam za wsparcie! Liczby mówią, że mamy już ponad 1/10 środków na piknik, z takim tempem na 100% uzbieramy do lata całość środków! Otrzymaliśmy od Was wiele wiadomości, komentarzy, telefonów w sprawie akcji, czy chęci wsparcia – dziekujemy.

Akcja od kuchni, ile kosztuje, kto pomaga?

Część tekstyliów, która została zebrana w naszych kontenerach, a było to koleje kolejne około 600 kg ubrań, zostały oddane do lokalnych hurtowni, które to wspierają akcję, abyśmy mogli ją koordynować logistycznie oraz opłacić koszta, jakie ponieśliśmy. Będąc z Wami naprawdę szczerzy, podsumowaliśmy również te koszta akcji, a jest to ok. 3 800 zł, na co składają się: zakup kontenerów używanych do akcji, wydruk plakatów i naklejek promujących, wynajem auta i kierowcy do rozstawienia kontenerów w uzgodnionych miejscach, opłata za dzierżawę miejsca dla gminy. Na ten moment koszta akcja jeszcze się nie wróciły, ale dzięki darczyńcom oraz wolontariuszom jesteśmy w stanie minimalizować te miesięczne, by akcję kontynuować.

Wielkie podziękowania należą się Piotrowi z firmy sortowniki24.pl, który pomaga nam w opróżnianiu kontenerów i przewiezieniu ich do magazynu w celu przesortowania. To lokalny przedsiębiorca, który oddał również bony  o wartości 130 zł x 2 na sortowniki w naszej noworocznej zabawie. Zachęcamy Was do  spojrzenia na ofertę ich produktów sortowniki24.pl

Warto wspomnieć również o La Pasta Pizza & Pasta oraz Lampstore, które udostępniły Darczyńcom kartony do pakowania tekstyliów! Sklep Ogrodniczy Witona dziękujemy za zniżkę na roślinki dla Darczyńców oraz partnerstwo akcji!

Dziękujemy również anonimowym darczyńcom za wpłaty na nasze konto, a także darowizny większej ilości ubrań, które odbieraliśmy osobiście od Was! Dzięki temu mogliśmy wesprzeć również lokalny OPS Radzymin, między innymi kurtkami na zimę.

 

Od zawsze wierzyliśmy, że razem możemy więcej. Ta akcja tym bardziej na w tym uświadomiła!

—————

Możesz oddać ubrania do naszych 3 kontenerów w gminie Radzymin lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/ lub wezwać bezpłatnego kuriera do akcji, w której bierzemy udział: https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/848

Jeśli masz pytania, chcesz pomóc napisz do nas kontakt@lokalneinicjatywy.pl