Przejdź do treści

O Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne

Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne  powstało z potrzeby aktywnych przedsiębiorców i mieszkańców gminy Radzymin, którzy z głową pełną chęci i pomysłów mają ochotę zarażać tym innych.

Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w listopadzie 2019 roku, choć swoje działania zaczęło już w 2014.

Powstanie organizacji zwieńczyło 5-letnią aktywność, która opierała się między innymi na pisaniu artykułów o przedsiębiorcach, czy organizacji wydarzeń m.in pokaz mody, kiermasz, wymianki ubrań, spotkania dla kobiet, mam.

W naszym portfolio znajduje się również jedna z najgłośniejszych w ostatnim czasie seria imprez “Potańcówki Sąsiedzkie”, które odbyły się latem 2018 roku i trwały przez 2 miesiące, angażując mieszkańców do tańca i integracji.

Wiele z tych pomysłów powstało dzięki wzajemnemu zaangażowaniu mieszkańców w rozwój lokalnych inicjatyw. Dodatkowym wsparciem były lokalne władze. Liczne sukcesy i działania skłoniły nas do założenia stowarzyszenia, co daje nam możliwość dalszej organizacji wydarzeń i rozwiązuje wiele problemów takich jak: brak funduszy czy brak zgody na działanie.

punkt ppmocy okresowe radzymin

Przez ostatnie lata nasze działania były mocno ukierunkowane na wspieranie mieszkańców, organizowanie wydarzenia i spotkań, a także promowanie lokalnych przedsiębiorców. Głęboko wierzymy w to, że dzięki zbudowaniu zaangażowanej społeczności mieszkańców możemy być jedną wspólnotą, która wspiera się i wzajemnie dba o wspólny dobrobyt. Chcemy dbać o lokalny przepływ kapitału.

fakty wwwl
61236753591af_o_large
prezentacja

Razem można wiele zdziałać ale potrzebny jest czas, praca i fundusze. Dlatego jeśli czytasz to i czujesz, że chciałbyś pomóc budować nam to środowisko to napisz do nas. Każdy pomysł jest dobry!

Chcesz pogadać?
Masz pomysł?
Co można w Radzyminie?
Wszystko!
Z kim?
Z nami!