Przejdź do treści

Mamy to akcja “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę” wystartowała!

Od dawna chcieliśmy angażować się lokalnie w inicjatywy związane z ekologią. Na początku 2020 mieliśmy w planach aktywowanie wymian ubrań w mieście oraz tak zwanej wymiany ciepła, która powstała w poprzednim roku, ale…przy6edł covid i nie w głowie nikomu było tworzenie takich akcji. Pomysł kiełkował i mamy to! Dzisiaj opowiadamy Wam o tym więcej!

Akcja “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę!” zrodziła się z potrzeby pokazania jak wiele ubrań marnuje się, jak długi cykl przechodzą te oddawane w losowy przez nas konsujmentów sposób n. do kontenerów incognito stojących niedaleko anszego domu. Dodatkową motywacja dla nas, było zbieranie ubrań i dołączenie do akcji, dzięki którym mogliśmy zebrać środki na organizację akcji w naszym mieście, które od dawna chodziły nam po głowie. Po pierwsze Piknik Ekologiczny, z warsztatami na tematy wokół segregacji, przetwarzania tekstylii, ale tez jedzenia i przede wszystkim edukacji połączonej z praktyką!

Z drugiej strony powstał pomysł “Wymieniarni” czyli zamiast “Wymiany ciepła”, miejsca, gdzie mieszkańcy mogą wymienić się rzeczami, których nie potrzebują, połączonych z mini second handem, komisem i miejscem na warsztaty! WOW jak o tym piszemy, to mamy pozytywny dreszczyk emocji, że to się dzieje! Akcja powstała a jak my coś zaczynamy to kończymy!

Dlatego już teraz zapraszamy Was do wsparcia “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę!” poprzez wypełnienie formularza i oddanie swoich niepotrzebnych, ale nadal zdatnych do użycia rzeczy lokalneinicjatywy.pl/tekstylia/

W styczniu pojawi się podsumowanie akcji, ponieważ będziemy ją rozliczać w cyklu miesięcznym. Zobaczymy co uda nam się zdziałać!

Trzymajcie kciuki!