Przejdź do treści

Lokalna przedsiębiorczość wokół nas czyli jak to wszystko się zaczęło?

  • przez

Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne  powstało z potrzeby aktywnych i przedsiębiorców mieszkańców gminy Radzymin, którzy z głową pełną chęci i pomysłów mają ochotę zarażać tym innych.

Stowarzyszenie powstało w listopadzie 2019 jako oficjalnie wpisana instytucja, choć swoje działania zaczęło jeszcze w 2014 roku. Powstanie tej instytucji zwieńczyło 5-letnią aktywność, która opierała się między innymi na wspieraniu lokalnego rynku przedsiębiorców, organizację wydarzeń m.in pokaz mody, kiermasze, wymianki ubrań, spotkania dla kobiet, mam. W naszym portfolio znajduje się również jedna z najgłośniejszych w ostatnim czasie imprez pt. “Potańcówki Sąsiedzkie”, która odbyła się latem 2018 roku i trwała przez 2 miesiące, angażując mieszkańców do tańca, integracji i wzajemnego poznania przysłowiowego sąsiada.

Wiele z tych pomysłów powstało dzięki wzajemnemu zaangażowaniu mieszkańców w rozwój lokalnych inicjatyw. Dodatkowym wsparciem były lokalne władze. Liczne sukcesy i działania skłoniły nas do założenia stowarzyszenia, co daje nam możliwość dalszego działania. Jako organizacja społeczna jesteśmy w stanie rozwiązać o wiele więcej problemów,  dodatkowo możemy pozyskiwać fundusze oraz mieć pełną zgodę na działanie i współpracę z innymi jednostkami.

Przez ostatnie lata nasze działania były mocno ukierunkowane na wspieranie mieszkańców, organizowanie wydarzenia i spotkań, a także promowanie lokalnych przedsiębiorców. Głęboko wierzymy w to, że dzięki zbudowaniu zaangażowanej społeczności mieszkańców możemy być jedną wspólnotą, która wspiera się i wzajemnie dba o wspólny dobrobyt. Chcemy dbać o lokalny przepływ kapitału.

W planach na ten rok jest jeszcze platforma zrzeszająca grono przedsiębiorców wraz z wizytówką, aby lokalni mieszkańcy mogli łatwiej odnaleźć usługę czy produkt, a także większe spotkanie połączone z konferencją oraz neworkingiem dla grona przedsiębiorców.

Razem można wiele zdziałać, ale potrzebny jest czas, praca i fundusze. Dlatego jeśli czytasz to i czujesz, że chciałbyś pomóc budować nam to środowisko, to napisz do nas. Każdy pomysł jest dobry!

Chcesz pogadać?
Masz pomysł?
Co można w Radzyminie?
Wszystko!
Z kim?
Z nami!