Przejdź do treści

Dlaczego akcja “Oddaj ubranie – otrzymaj roślinkę!” jest EKO i pomaga naturze?

Coraz więcej osób ma świadomość z jakimi konsekwencjami wiąże się produkcja tekstyliów. Niektórzy nie pozostają wobec tego problemu obojętni i podejmują przedsięwzięcia, aby się do tego nie przyczyniać. Więcej o zagrożeniach jakie niesie dla środowiska przemysł tekstylny możesz przeczytać tutaj. Jednym z rozwiązań może okazać się przekazanie niepotrzebnych tekstyliów!

Jakie są zalety przekazywania ubrań?

  • Przedłużenie cyklu życia odzieży i obuwia.
  • Przyczynianie się do mniejszej konsumpcji i dystrybucji tekstyliów syntetycznych.
  • Porządek w szafie.
  • Bycie EKO!

 

Według ONZ, przemysł tekstylny odpowiada za 10% emisji dwutlenku węgla przez ludzkość.

Z danych Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych wynika, że 85% wszystkich wyrzuconych tekstyliów w USA, które trafia na wysypiska jest spalane.

Nie wyrzucaj niepotrzebnych ubrań, przekaż je do kontenera. Bądź eko, a przy tym pomóż innym! Niechciane i nienoszone przez Ciebie tekstylia dla kogoś innego mogą okazać się bardzo przydatne. Oddając swoje ubrania nie tylko pomagasz ludziom, ale także naturze! Przedłużasz tym cykl życia odzieży i obuwia nadając im drugie życie. Twoja decyzja ma wpływ na emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a także zanieczyszczenie wód gruntowych. W mniejszej mierze przyczyniasz się do rozwoju przemysłu tekstylnego.

 

W Polsce znajduje się ponad 60 tysięcy kontenerów, do których możesz oddać niechciane tekstylia! My zachęcamy Cię do wzięcia udziału w naszej akcji „Oddaj ubrania – otrzymaj roślinkę!”, w ramach której w zamian na ubrania możesz otrzymać sadzonkę. Więcej o akcji możesz poczytać tutaj.