Przejdź do treści

Akcja Menstruacja czyli Punkt Pomocy Okresowej w Radzyminie powraca!

Po kilku miesięcznej przerwie ponownie uruchamiamy punkt pomocy okresowej. Punkt mieści się przy kawiarni Domek Ogrodnika w Radzyminie przy ul. 11 Listopada 4 05-250 Radzymin.

Czy wiesz, że na całym świecie aż 500 mln kobiet codziennie wybiera między kupnem podpaski, a spełnieniem innych swoich potrzeb?! Niestety większość z nich postawi swój komfort na drugim miejscu i zastąpi środki higieniczne papierem toaletowym, kawałkiem materiału czy skarpetką. Wbrew pozorom, takie sytuacje mają miejsce również w Polsce.

Jako Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne wraz z Fundacją Lokalny Działacz, zgłosiliśmy się do akcji i stworzyliśmy taki punkt w naszym mieście, by pomagać. Widzimy problem ubóstwa menstruacyjnego od dawna w naszej okolicy, znamy go ze szkoły czy pracy. Pamiętamy, jak niejedna koleżanka musiała wybierać między zakupem podpaski a bułki na śniadanie. Nasz punkt działa ponownie od kilku dni i mamy nadzieję, że posłuży w dobrej wierze.

Chcesz skorzystać?

Odwiedź punkt przy Domek Ogrodnika w Radzyminie przy ul. 11 Listopada 4 05-250 Radzymin i weź to, czego potrzebujesz. Skrzyneczka otwarta jest 24h/7 dni w tygodniu. W dni robocze jest regularnie sprawdzana i napełniana.

Chcesz pomóc? 

Odwiedź punkt przy Domek Ogrodnika w Radzyminie przy ul. 11 Listopada 4 05-250 Radzymin i włóż artykuły higieniczne typu podpaski, tampony, chusteczki czy inne produkty mogące pomóc w  te dni innej kobiecie czy kobietce 😉

Akcja Menstruacja będzie wspierana przez organizatora Fundację Akcja Menstruacja, oraz Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalne i Fundacją Lokalny Działacz. Zachęcamy do pomocy i wsparcia w tej akcji lokalnych mieszkańców.

Więcej o akcji, możesz przeczytać na stronie akcji https://www.akcjamenstruacja.pl/